dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

The Cube
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Dec 17, 2005 12:17 am    Post subject: The Cube

Es gribēju tikai izteikt atzinību The Cube veidotājiem par iespaidīgo darbu. Vispār šogad bija daudz ļoti labu, turpat vai profesionālu spēļu, bet The Cube viennozīmīgi izceļās ar savu dizainu, stilu. Iespējams nozīme ir tam, ka tikai nesen noskatījos "The Cube" un tā tiešām bija lieliska filma. Spēle mani pārsteidza ar savu skrupulozo filmas dizaina ievērošanu - kubs ir gandrīz precīzi tāds pat kā filmā!

Arī kopumā spēlei ieturēts vienots, korekts stils, arī sižets (nu, vēstule) liecina, ka arī sižets turās pie klasiskās filmas versijas (nevis izvarotajiem turpinājumiem). Man ļoti patika grafiskā realizācija, zābaks, stils, slazdi un uzmanība pret sīkumiem - izdodot skaņu atkārtoti, piemēram, katrreiz ir cita skanja. Sīkums, teiksiet, bet tas ir tieši tāds sīkums, kāda parasti pietrūkst amatieru spēlēm.

Galvenais, ko gribēju pateikt - spēle man ļoti iepatikās, lai gan, iespējams, pieņemu, ka lielākā daļa vienkārši īsti nesaprata, kādā sakarā un kas par kubu. Kā spēle pēc filmas motīviem šī, manuprāt, ir labākā ne tikai latvijas mērogā, bet kopumā. Nu tas tā, personīgs iespaids, jo ļoti patika sīkumi. Sajūta kaut kādā mērā tiešām kā kubā.

Protams, ne viss ir tik ideāli - spēle nav stabila, aprij resursus, Alt+Tab nobrūk, nav palaižama uz daudzām mašīnām, ir problēmas ar geimpleju, bet to varētu novērst un šo to pieciest. Iespējams numuri parādīsies vēlāk, jo tas bija viens no interesantākajiem momentiem spēlē, tāpat arī varbūt varētu mūsu ceļojumu atsvaidzināt ar kādiem citiem neveiksminiekiem vai vismaz viņu līķiem. Ja vēl kāds iebūvētu cut-scēnas..eh.. Diemžēl vadība nav tik intuitīva, kā gribētos un nav skaidrs, kāpēc čekojot nevar mest zābaku..

Ja OLBY patiešām pabeigs šo spēli, es būšu patiesi iepriecināts. Man šķiet, ka komerciāli viņi nedrīkst pieprasīt nekādu maksu par spēli, taču es būtu gatavs šādu produktu nopirkt.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BHC
Guest





PostPosted: Sat Dec 17, 2005 2:44 am    Post subject:

Nesaprotu, kas tevi tā iespaidoja.

Es esmu redzējis filmu, es esmu redzējis visas trīs The Cube daļas.

Filma bija laba, bet ne jau tik laba, lai es viņas iespaidā taisītu spēli, reizē aizķerot visus kopīraitus.

Pie tam pats settings - kubi nav īpaši veselīgs geimpleja ziņā. Staigājam pa kubiem... chekojam, atveram, chekojam, atve... zZzZz. Kinda boring, ne?
Nedomāju, ka personāži(dzīvi vai miruši) uzlabotu to situāciju, ja vien ar viņiem nebūtu kaudzēm bagātīgu dialogu(ar voicecast, hoho) un mežonīgākās interaktivitātes iespējas, par ko es šaubos.

Vienīgais bonus, kas mani rosinātu taisīt cube settingu, ir viegli uzprogrammējamas kolīzijas, pat nē, izmantojot darkbasic-or-whatever dzinēju, par to, šķiet, nav jāuztraucas.

Performance ir fenomenāla, mums ir vertekš kaste, plus, visādi pipucīši, rokturīši utml, bet tas pasākums iet tā raustīgi, negribīgi uz manas ne pārāk draņķīgās sistēmas. Es domāju, ka, to visu attēlojot brutāli, ar Vertex3f daudzkārt labāku performanci izspiedīsi.

Kas man likās šajā spēlucī īpašs, ir vairāk vai mazāk profesionāls interfeiss un īpaši kārtīgi uzrakstīti kopīraiti spēles sākumā, kas noteikti atstāja lielu iespaidu uz žūriju. :D

Nepārliecinoši.
Back to top
C++



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 49
Location: Sigulda

PostPosted: Sat Dec 17, 2005 12:18 pm    Post subject:

Jaa bet taa speele taisiita darkbasicaa kur jau gatavs dzinis... Idea
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Dec 17, 2005 1:22 pm    Post subject:

Nu es jau norādīju uz to, ka tehniski spēlei ir daudz problēmu (lai gan uz mana kompja viss gāja ideāli, tāpēc nemāku spriest), taču, kā jau teicu, man ļoti patika "autentiskais" kubs. Saki, ko gribi, bet dizaina stils ir ieturēts vienots un korekts.

Geimplejs gan, tiesa, ir viens no vājākajiem aspektiem. Taču es nešaubos, ka to var tur ieviest gana labu. Laušanās cauri matemātiskam, dinamiskam kubu labirintam pat zinot "formulu" no spēles, varētu būt gana interesanta un aizraujoša. Manuprāt vajadzētu ieviest vēl vismaz vienu NPC (ņemot vērā, ka tā tomēr ir kaste, viņam būs nepieciešamas tikai dažas animācijas utt. - visnotaļ vienkāršots uzdevums), ar kuru iespējami dialogi. Varētu ieviest arī charactera status - nogurumu, izsalkumu, higiēnu un vēl šo to, kas ietekmē, sacīsim refleksus un spēju "lēni" vai "ātri" kustēties, kas, savukārt, atsaucas uz izredzēm šķērsot slazdus. Tāpat arī "sanity" jeb "veselais saprāts" būtu jauks aspekts - dialogi var to gan pacelt, gan samazināt, vienam pašam esot tas lēnām krītas. Ja tas nokrītās pavisam zemu - spēle beidzas. Tavam NPC arī ir stati un arī viņam saprāts var nokristies, tādēļ jādomā kā to turēt līmenī gan sev, gan viņam - te palīdzēs dialogi, veiksmīgi pārvarētas istabas, atrašanās tuvu malai, atrasts ēdiens utt.. Jāparedz iespēja zaudēt kurpes.

Spēles geimplejam ir potenciāls. Pašreiz mani visvairāk iepriecina tieši dizains. Spēlei nav jābūt sarežģītai un komplicētai - tieši otrādi, jo vienkāršāka tehnika apakšā, jo labāk.

Par to gatavo dzini - nu, un? Mēs skatāmies uz gala produktu, nevis dzinēju. Tu vari rakstīt pats savu dzini, bet tev tik un tā būs jāuztaisa spēle. Izmantot gatavu dzini ir normāla prakse profesionālajā geimdevā un tādēļ Indago gadījumā tas pat ir stimulējams, jo ļauj strādāt pie dizaina, geimpleja, storija, ārtworka uzreiz. Vienīgi, protams, rodas citas problēmas, bet nu, katrai izvēlei ir savi mīnusi un plusi.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BHC
Guest





PostPosted: Sat Dec 17, 2005 2:17 pm    Post subject:

Quote:
Nu es jau norādīju uz to, ka tehniski spēlei ir daudz problēmu (lai gan uz mana kompja viss gāja ideāli, tāpēc nemāku spriest), taču, kā jau teicu, man ļoti patika "autentiskais" kubs. Saki, ko gribi, bet dizaina stils ir ieturēts vienots un korekts.
Manuprāt, nekorekti ir izplaģiātēt tik "autentiski".

Quote:
Laušanās cauri matemātiskam, dinamiskam kubu labirintam pat zinot "formulu" no spēles, varētu būt gana interesanta un aizraujoša.
Yeah, right. Pēterītis, kam matemātika "iet pa rokai", noteikti novērtēs šo spēli. To varētu uzlikt bez maz vai kā mācību materiālu kaut kādas vielas apguvei, tiesa, tad spēles autori nebūs tautā mīlēti. Staigāt pa kastēm un lasīt, kalkulēt skaitļus-simbolus izklausās ļoti intriģējoši. Par to es esmu sapņojis jau gadiem.

Quote:
Manuprāt vajadzētu ieviest vēl vismaz vienu NPC (ņemot vērā, ka tā tomēr ir kaste, viņam būs nepieciešamas tikai dažas animācijas utt. - visnotaļ vienkāršots uzdevums), ar kuru iespējami dialogi. Varētu ieviest arī charactera status - nogurumu, izsalkumu, higiēnu un vēl šo to, kas ietekmē, sacīsim refleksus un spēju "lēni" vai "ātri" kustēties, kas, savukārt, atsaucas uz izredzēm šķērsot slazdus. Tāpat arī "sanity" jeb "veselais saprāts" būtu jauks aspekts - dialogi var to gan pacelt, gan samazināt, vienam pašam esot tas lēnām krītas. Ja tas nokrītās pavisam zemu - spēle beidzas. Tavam NPC arī ir stati un arī viņam saprāts var nokristies, tādēļ jādomā kā to turēt līmenī gan sev, gan viņam - te palīdzēs dialogi, veiksmīgi pārvarētas istabas, atrašanās tuvu malai, atrasts ēdiens utt..
"Sims 3 - in da box".

Quote:
Jāparedz iespēja zaudēt kurpes.
Geimpleja procesa sirds - pazaudēt kurpes.

Quote:
Spēles geimplejam ir potenciāls. Pašreiz mani visvairāk iepriecina tieši dizains. Spēlei nav jābūt sarežģītai un komplicētai - tieši otrādi, jo vienkāršāka tehnika apakšā, jo labāk.
Nū, man vienalga, vai spēle ir vienkārša, sarežģīta, bet viņai ir jābūt, ēēē, erm... fun?

Quote:
Par to gatavo dzini - nu, un? Mēs skatāmies uz gala produktu, nevis dzinēju. Tu vari rakstīt pats savu dzini, bet tev tik un tā būs jāuztaisa spēle. Izmantot gatavu dzini ir normāla prakse profesionālajā geimdevā un tādēļ Indago gadījumā tas pat ir stimulējams, jo ļauj strādāt pie dizaina, geimpleja, storija, ārtworka uzreiz. Vienīgi, protams, rodas citas problēmas, bet nu, katrai izvēlei ir savi mīnusi un plusi.
Viens no tiem mīnusiem ir pasakaina performance un gļuki, kas rodas spēles veidotājam, nepārzinot dzinēja iespējas un specifiku, skatīt arī Antonu, kas nemākulīgi izmanto Irrlichtu (šķiet).
Back to top
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Sat Dec 17, 2005 3:39 pm    Post subject:

Vai kaads nevareetu izveidot video rulliiti par sho speeli?
Gribeetos paskatiit, kaa tur izskataas.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Dec 17, 2005 4:57 pm    Post subject:

BHC, par ko ir strīds? Es izveidoju jaunu tēmu, lai pavēstītu foruma apmeklētājiem un arī Cube veidotājiem savas izjūtas attiecībā par produktu. Mani neinteresē citi apstākļi, šī spēle man ļoti iepatikās un es nolēmu to paziņot, jo, ja es būtu veidojis kādu spēli, es ļoti gribētu dzirdēt atsauksmes par to. Jo vairāk, ja tās ir pozitīvas.

Es šeit nevis kā kritiķis/analītiķis, bet kā vienkāršs spēlētājs -


  • Mani neinteresē vai spēle ir plaģiāts, man tieši patīk precīzā kopēšana no filmas. Ja spēle būtu oriģinālāka, man ir aizdomas, man tā patitku daudz mazāk.
  • Mani neinteresē vai vidusmēra Pēterītim spēle liksies interesanta. Tā šķiet interesanta man un ar to pietiek. Cipari jebkurā gadījumā būtu tikai opcija - gribi pēti jamos, gribi nepēti.
  • Mani neinteresē spēles dzinēja optimizācija, ja tas uz manas sistēmas strādā pilnīgi bez problēmām.


Quote:

Nū, man vienalga, vai spēle ir vienkārša, sarežģīta, bet viņai ir jābūt, ēēē, erm... fun?

So..kur tavs "punkts"? Ja jau es te rakstu pozitīvas atsauksmes, acīmredzot kaut kāds fun priekš manis tur atradās? OK, šobrīdējā situācijā tur diži iespēju geimplejam nav, bet es jau norādīju uz virzieniem, kādi man liktos interesanti kā risinājumi šādai spēlei. Tomēr fun man bija un kaut vai tikai no atmosfēras, dizaina.

Visi jau negrib no spēles vienu un to pašu. Tas, ka tevi tā nesaista, nenozīmē, ka tā nesaista nevienu citu. OK, iespējams es esmu unikāls, bet tik un tā mani tas "nekrata", jo man tak ir labi - nafig man būtu jāstreso par to, ka citiem nepatīk, bet man patīk?

Strīds ir bezjēdzīgs, jo tev ir absolūta taisnība. Bet spēles patikšanas faktu tas nemazina...jebšu tu gribi, lai man spēle tagad nepatīk?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BHC
Guest





PostPosted: Sat Dec 17, 2005 6:38 pm    Post subject:

Kamazs wrote:
BHC, par ko ir strīds? Es izveidoju jaunu tēmu, lai pavēstītu foruma apmeklētājiem un arī Cube veidotājiem savas izjūtas attiecībā par produktu. Mani neinteresē citi apstākļi, šī spēle man ļoti iepatikās un es nolēmu to paziņot, jo, ja es būtu veidojis kādu spēli, es ļoti gribētu dzirdēt atsauksmes par to. Jo vairāk, ja tās ir pozitīvas.
Es šeit nevis kā kritiķis/analītiķis, bet kā vienkāršs spēlētājs -
Kamaz, tu noteikti neiederies "vienkāršo" spēlētāju kategorijā.

Quote:
Mani neinteresē vai spēle ir plaģiāts, man tieši patīk precīzā kopēšana no filmas. Ja spēle būtu oriģinālāka, man ir aizdomas, man tā patitku daudz mazāk.
Huh? :D

Quote:
Mani neinteresē vai vidusmēra Pēterītim spēle liksies interesanta. Tā šķiet interesanta man un ar to pietiek. Cipari jebkurā gadījumā būtu tikai opcija - gribi pēti jamos, gribi nepēti.
Bet man tieši interesē, lai vidusmēra Pēterītim vai Aniņai, kas tieši iederas "vienkāršo" spēlētāju kategorijā, spēle patiktu. Jo lielāku masu spēle ķer, jo labāk.

Quote:
Mani neinteresē spēles dzinēja optimizācija, ja tas uz manas sistēmas strādā pilnīgi bez problēmām.
Selfiš ievirze. Es kā izstrādātājs turu prātā masas un "vienkāršā" spēlētāja Džona sistēmas konfigurāciju.

Quote:
Visi jau negrib no spēles vienu un to pašu. Tas, ka tevi tā nesaista, nenozīmē, ka tā nesaista nevienu citu. OK, iespējams es esmu unikāls, bet tik un tā mani tas "nekrata", jo man tak ir labi - nafig man būtu jāstreso par to, ka citiem nepatīk, bet man patīk?
Jāstreso tāpēc, ka to, kas citiem nepatiks, nepirks. Loģiski.

Quote:
Strīds ir bezjēdzīgs, jo tev ir absolūta taisnība. Bet spēles patikšanas faktu tas nemazina...jebšu tu gribi, lai man spēle tagad nepatīk?
Strīds? Nē, spēle tev var patikt. (atļauja dota)

Mans "punkts" bija izteikt savu (ne-tik-pozitīvo) viedokli un novērtēt spēli no parastā spēlētāja skata punkta, uz kuru tāds spēles mehānisms lielākajā daļā gadījumu vienkārši nestrādā.
Back to top
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Sat Dec 17, 2005 8:51 pm    Post subject: Message From Olby Productions

Kamaz visu cieņu Very Happy - Vismaz viens cilvēks saredz nākotni manam projektam, jo, kā to var redzēt, Latvijā cilvēki vēlas redzēt tikai labākās AA klases spēles, taču nevajag būt sevišķi apdāvinātam, lai saprastu ka ar tādu nostāju mēs nekad nevarēsim 'izsisties' datorspēļu tirgū.

Arrow The Cube jau no pašiem tās aizsākumiem bija plānota kā spēle, kas 100% pārnes kinofilmas atmosfēru uz mūsu datorekrāniem. Mēs 'nezogam' idejas no šīs filmas - mēs veidojam datorspēli pēc tās motīviem un iespaidojoties tieši no oriģinālās filmas. Pie tam es esmu pieminējis, ka mēs neesam oriģinālās idejas autori, bet tikai izmantojam to, lai izveidotu autentisku datorspēli. Jā, bez šaubām, ka arī spēles pabeigtajā versijā 'geimplejs' nebūs sevišķi aizraujošs, it sevišķi jau tādiem kā BHC, negribu teikt par vinju neko sliktu, vienkārši šī spēle nav domāta šādai datorspēlētāju kategorijai.

Arrow Esmu ļoti pedantisks un tāpēc viss ko es taisu ir maksimāli 'izlaizīts' līdz pēdējam, taču to nevar attiecināt uz The Cube, kas tika parādīts Indago 2005, jo lai paliktu šajā konkursā nācās vien izvietot pavisam 'jēlu' projektu, lai arī kā es to negribētu.

Arrow Runājot par DarkBASIC Professional un spēles optimizāciju varu pateikt tikai vienu - lasiet kārtīgāk Readme.txt failus, jo tur vienmēr ir rakstīts pats svarīgākais. Šajā gadījumā tur bija rakstīts, ka spēle nav galīgi optimizēta, un tas nozīmē, ka The Cube kodā nav nevienas rindiņas, kas kaut kādi optimizētu spēles darbību uz dažādām datoru konfigurācijām. Es jau minēju iepriekš, ka es vairāk pievērsos grafiskajai spēles pusei, nevis tehniskajai.

Arrow Pilnās versijas izlaišanas datums (aptuvens) ir: 2006. gada Februāris-Marts

Arrow Paldies Kamaz par labiem vārdiem, jo neviens vēl neko tādu nebija teicis par mūsu projektu Smile - Ja tev vēl ir kādi labi ierosinājumi kā padarīt spēli aizraujošāku un profesionālāku, vai arī kā citādi vari būt noderīgs spēles tapšanas\pabeigšanas procesā, lūdzu raksti man uz e-pastu: olby@inbox.lv

Arrow P.S. Gribu atzīmēt, ka arī pēc The Cube izlaišanas mēs nebeigsim taisīt datorspēles, un kas zina varbūt mēs ar jauno projektu paspēsim iekļauties arī Indago 2006 grafikā.

Arrow http://www.olby.times.lv/


Last edited by Olby on Sat Jan 14, 2006 6:56 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BHC
Guest





PostPosted: Sat Dec 17, 2005 11:40 pm    Post subject: Re: Message From Olby Productions

OLBY wrote:
Kamaz visu cieņu Very Happy - Vismaz viens cilvēks saredz nākotni manam projektam, jo, kā to var redzēt, Latvijā cilvēki vēlas redzēt tikai labākās AA klases spēles, taču nevajag būt sevišķi apdāvinātam, lai saprastu ka ar tādu nostāju mēs nekad nevarēsim 'izsisties' datorspēļu tirgū.
Nevajag būt sevišķi apdāvinātam, lai saprastu, ka, bāzējot spēles uz svešām(lasi, zagtām) idejām un ķerot kopīraitus, un par mērķauditoriju uzstādot fizmatus, tu izsitīsies datorspēļu tirgū.
Quote:
Arrow The Cube jau no pašiem tās aizsākumiem bija plānota kā spēle, kas 100% pārnes kinofilmas atmosfēru uz mūsu datorekrāniem. Mēs 'nezogam' idejas no šīs filmas - mēs veidojam datorspēli pēc tās motīviem un iespaidojoties tieši no oriģinālās filmas. Pie tam es esmu pieminējis, ka mēs neesam oriģinālās idejas autori, bet tikai izmantojam to, lai izveidotu autentisku datorspēli.
Pa, pa, vai tad tā nav zagšana, ja nu vienīgi tev ir kaut kāds "dagavors" ar filmas autoriem?
Quote:
Jā, bez šaubām, ka arī spēles pabeigtajā versijā 'geimplejs' nebūs sevišķi aizraujošs
Es visu laiku biju domājis, ka spēles "it's all about fun" un GP.
Quote:
it sevišķi jau tādiem kā BHC
Itkā tu mani pazīsti? Very Happy Precizē, neapvainošos.
Quote:
vienkārši šī spēle nav domāta šādai datorspēlētāju kategorijai.
Precizē, kādai tad datorspēlētāju kategorijai viņa ir domāta un kādai nav.
Quote:
Arrow Paldies Kamaz par labiem vārdiem, jo neviens vēl neko tādu nebija teicis par mūsu projektu Smile
Tas ir labi, ka Kamazs atbalsta vietējos GD. Es arī atbalstu vietējos, tomēr iesaku nolaisties uz zemes. Lai arī es cienu Kamaza viedokli, tā pavisam neatspoguļo "parastā-mirstīgā" nostāju.

Atkārtošu, ka man patika filma, man patika tā atmosfēra, kas arī bija tīri veiksmīgi pārnesta spēlē, gan interfeiss, gan dizains, bet spēlēs pamats tomēr ir game-play (lasi, spēlēšana).
Ja gribi izsisties, vajag tēmēt uz broader-masses.
Labs piemērs savā ziņā ir Jūras Vilki (lai arī pats GP process man nav īpaši mīļš), viņam ir savs fan-base un relatīvi daudz piekritēji.
Back to top
Peacemaker



Joined: 04 Oct 2005
Posts: 31

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 12:25 am    Post subject:

Eh, arī nedaudz iejaukšos Smile.

Quote:
Nevajag būt sevišķi apdāvinātam, lai saprastu, ka, bāzējot spēles uz svešām(lasi, zagtām) idejām un ķerot kopīraitus, un par mērķauditoriju uzstādot fizmatus, tu izsitīsies datorspēļu tirgū.

Par spīti ironijai, tev ir taisnība, BHC. Filmu/grāmatu fanu-neatkarīgo gamedev'u veidotās spēles pēc šo filmu/grāmatu motīviem ir salīdzinoši populāras (protams, runa ir par freeware, jo peļņas gūšanu patiešām apdraud visi kopīraiti u.t.t.) un parasti neviens viņus neapvaino "ideju zādzībā", tā vietā runājot par "iedvesmas avotiem". Un nav īpaši reti arī gadījumi, kad paši attiecīgās filmas/grāmatas/whatever veidotāji atbalsta spēļu veidotājus. Bieži vien ir krietni vieglāk veidot spēli (jo sevišķi, ja tā ir developer'a pirmais nopietnais mēģinājums jomā) jau labi zināmā vidē, kā domājot pilnīgi jaunu, absolūti oriģinālu konceptu. Tas ļauj koncentrēties tieši geimpleju, kā arī uz programmēšanas/grafisko spēju attīstīšanu, kas šajā stadijā ir galvenais, imho.

Par fizmatu mērķauditoriju: mans viedoklis neatkarīgajā spēļu izstrādē ir tāds, ka indie gamedev'iem, kas vēlas tapt pamanīti būtu jākoncentrējas uz vienu no diviem mērķauditoriju veidiem. Viens variants ļoti plašu, kas aptvertu maksimāli iespējamo potenciālo spēlētāju loku (tiesa, no mērķauditorijas spēli izmēģinās vien niecīgs procents, bet absolūtos skaitļos tas nav maz) - šādi piemēri ir Indago konkursa noslēguma pasākumā demonstrētās arkādes un pužļi. Otrs variants ir izvēlēties specifisku mērķauditoriju (fizmatus, if you wish) un strādāt uz to, cerībā, ka liela daļa no viņiem vēlēsies spēlēt šādu spēli (krietni lielāks procents no mērķauditorijas izmēģina spēli, bet absolūtos skaitļos tas sanāk aptuveni tas pats).

No otra mērķauditorijas paveida piemērs varētu būt Extreme Warfare Revenge - tekstuāla vreslinga (wrestling) menedžmenta spēle, kuras mērķauditorija acīmredzot bija vreslinga (atgādinu: sporta komēdijas paveids, kur pārauguši veči dauza viens otru ar krēsliem un pudelēm) fani, kurus vienlaikus aizrāva taikūni un tekstuāli sporta menedžmenta simulatori.

Mans "punkts" ir: neatkarīgajām spēlēm vēl vairāk kā komerciālajām ar kaut ko ir jāizceļas sev līdzīgo vidū, lai ierosinātu spēlētājus to izmēģināt. Tas, ka Jānim Bērziņam tāds geimplejs nepatīk, nenozīmē, ka neatradīsies daži simti ļautiņu, kam tas varētu interesēt. Un ar to iesākumam pietiek.
Back to top
View user's profile
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 12:43 am    Post subject: Olby Productions

Dārgo BHC:

1. Kārtām kurš teica ka mums ir obligāti jātaisa spēles lielai mērķauditorijai, un kurai būs daudz fanu? Vai tad spēles taisīšanas process nebija pašam autoram svarīgs un interesants periods? Nu vismaz tā tas būs kamēr kādam latviešu izstrādātājam neparādīsies līgums ar izdevēju. Šķiet tas tik drīz vēl nenotiks!

2. Kārtām ideja nav zagta! Pēc šīs idejas tiek izstrādāta datorspēle un neviens nesaka ka šī ideja un koncepts ir mans. Esmu spēlējis kaut kādus 5 vai 6 sešus lielus un kvalitatīvus modus iekš Half-Life, kas bija balstīti uz Matrix triloģijas filmām, un tagad tu gribi teikt, ka visus šos cilvēkus vajag ietupināt. Pilnīgas sviests, šādu personāžu, atmosfēras, koncepta ideju izmantošana ir ikdienišķa darbība. Tad jau tavuprāt visi spēļu un modu autori ir zagļi utt.. Ja kāds saka ka viņš ir šīs idejas autors tad tikai viņam var pārmest. Es to nekad neteicu un netaisos to darīt. Filma CUBE nav ne treidmarks, ne reģistrēta preču zīme, pie tam tā iznāca tālajā 1997. gadā. Tava nostāja ir muļķīga, galu galā The Cube nav komerciāls projekts, tāpēc arī filmas autori man nevar neko pārmest.

3. Kārtām tādiem, kuriem patīk 'gaļas gabalu' spēles, kur nav jādomā līdzi un tikai nemitīgi jādauza tastatūra lai šautu, The Cube arī pabeigtajā variantā nepatika un nepatiks. Patiks, tiem kuriem ir ilgi jādomā, kuriem patīk lēns 'geimplejs', kuri spēlē lai redzētu labu grafiku u.c..

4. Kārtām manuprāt, Latvijā ne ar Quake 5, ne ar Cube nevar izsisties, tāpēc arī taisu to kas interesē, to kas patīk un to kas padodas vislabāk. Lai arī esmu 'šausmīgs' FPS cienītājs es vienkārši zināju, ka uz Indago 2005 3 cilvēku grupiņa nepavilks FPS ņemot vērā arī manu pedantismu. Varbūt gada laikā man izdosies izstrādāt kaut cik jēdzīgu šūteru uz Indago 2006, bet tas būs tikai pēc gada un pie tas vēl ir tikai koncepta izstrādes stadijā.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 12:46 am    Post subject: Olby Productions

Pilnīgi piekrītu Peacemaker'a teiktajam Cool
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 2:49 am    Post subject: Re: Olby Productions

OLBY wrote:
Filma CUBE nav ne treidmarks, ne reģistrēta preču zīme.

Vai tad?
Back to top
View user's profile Send e-mail
Lamerz
Lameris
Lameris


Joined: 09 Sep 2005
Posts: 99
Location: Rīga

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 10:48 am    Post subject:

BHC, tu gadījumā neesi OLBY izdevējs, ja šitā uztraucies par kopīraitiem un prognozējamo spēles auditoriju? Very Happy
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group