dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Hmm...
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Sat Jan 07, 2006 8:42 pm    Post subject: Hmm...

Es te saaku aizdomaaties par vienu teemu.Ievadam apskatieties sho lapu: http://irrlicht.sourceforge.net/screenshots-projects.html
Liela dalja projektu (ja ne lielaakaa) izstraadaataaju sarkasts ir ljoti iiss (liidz 1 cilveekam).
Taatad doma ko iedomaajos bija-kaapeec Indago 2005 neredzeejaam neko liidzveertiigu?Tak Indago 2004 ieshuupojaamies.Kas mums neljaava ko taadu uzbliezt?Pieredzes truukums?Laika truukums (bet principaa laiks tachu nebija ierobezhots)?Maakslinieku truukums (arii maaksliniekus vareeja njemt no visas pasaules,tikai mans megjinaajums izdevaas taads neveiksmiigs,bet vienalga)?Varbuut slinkums (to var aarsteet ar motivaaciju)?Motivaacijas truukums (domaaju ka ar to probleemas nebija-kaa nekaa 300Ls)?

Gala vaards:mums pieredzes,manupraat, netruukst, bet varbuut tomeer vaina ir tajaa,ka latviesha miiljaakais eediens ir otrs latvietis un mees NEGRIBAM sadarboties un uzbliezt kauko baudaamu!
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
zutiic
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 12 Jan 2004
Posts: 140
Location: Rīga

PostPosted: Sat Jan 07, 2006 10:56 pm    Post subject:

uz iirlichta mums jau bija "antons". tai linkaa dotie ir pilnveertiigi produkti vai tikai dzinja techdemo?
es ta esmu padomaajis un sapratis, ka 300ls ir paaraak maza motivaacija, lai naaktu viena. to summinju var paaris meeneshos sapelniit.
publicitaate - luuk, motivaacija!

un sadarboshanaas tomeer notiek. vismaz arii es censhos paariet no 'one man army' uz darba daliishanu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Guest






PostPosted: Sat Jan 07, 2006 10:59 pm    Post subject: Re: Hmm...

elvman wrote:
Es te saaku aizdomaaties par vienu teemu.Ievadam apskatieties sho lapu: http://irrlicht.sourceforge.net/screenshots-projects.html
Liela dalja projektu (ja ne lielaakaa) izstraadaataaju sarkasts ir ljoti iiss (liidz 1 cilveekam).
Taatad doma ko iedomaajos bija-kaapeec Indago 2005 neredzeejaam neko liidzveertiigu?Tak Indago 2004 ieshuupojaamies.Kas mums neljaava ko taadu uzbliezt?Pieredzes truukums?Laika truukums (bet principaa laiks tachu nebija ierobezhots)?Maakslinieku truukums (arii maaksliniekus vareeja njemt no visas pasaules,tikai mans megjinaajums izdevaas taads neveiksmiigs,bet vienalga)?Varbuut slinkums (to var aarsteet ar motivaaciju)?Motivaacijas truukums (domaaju ka ar to probleemas nebija-kaa nekaa 300Ls)?

Gala vaards:mums pieredzes,manupraat, netruukst, bet varbuut tomeer vaina ir tajaa,ka latviesha miiljaakais eediens ir otrs latvietis un mees NEGRIBAM sadarboties un uzbliezt kauko baudaamu!

Ak, vecais izmisuma sauciens, man reizēm arī tā uznāk.

Elvman, saki, ja es uztaisu FPS, ko es ar viņu darīšu?
Pārdošu? Muah, those "indie" games make no fcking money.
FPS ir jābūt ejekandī vai reti labam, lai izceltos, bet neviena no tām bildēm nav tam pat tuvu.

Pie tam bildēs featurētās spēles uztaisīt ar irlichtu var ļoti viegli. BSP / lightmapi un kolīzijas - pāris rindas koda. Bet, sūds, es esmu pieskaitāms pie tiem idiotiem, kas "visu" raksta paši.
BTW, my OS 3D engine of choice ir Ogre(ja es izmantotu gatavās).

Quote:
Motivaacijas truukums (domaaju ka ar to probleemas nebija-kaa nekaa 300Ls)?

OMGophone, 300ls - sounds like wow.
Skolniekam nenoliedzami forši, bet taisīt ūber-l33t q3 like izskatošos geimu ekskluzīvi priekš indago(un pēc tam to nomest, kā ir ar lielāko daļu indago geimu, afaik) - sorī, tas ir vienkārši stulbi. Un indago premise arī nesekmē taisīt spēles, kas taisa naudu, bet gan kaut kādus tehnikas demonstrējumus un smukucīšus 3D, kas labi kotējās gamez.lv "gribu redzēt GTA-LV, LV-mmorpg" teen sabiedrībā.
Laiks pieaugt no taisam GTA-LV, MMORPG, fckn fallout3 un quake9 līmeņa.
Un, jā, LV normālu, strādāt gribošu ārtistu tu par velti nedabūsi.

Es nešaubos, ka nākošo gadu indago varētu sākt parādīties tamlīdzīgi ne-silts-ne-augsts uz gataviem enģiniem taisīti hibrīdi, jo viņus izstrādāt ir pavisam viegli, skat Konamis - liekam kopā kodu blokus un skatamies, kādi šeideru efekti ārā lec. Plus, mums te ir pāris "klusie ūdeņi".

Quote:
mums pieredzes,manupraat, netruukst

It ne maz.
Very Happy Very Happy :D

Quote:
ala vaards:mums pieredzes,manupraat, netruukst, bet varbuut tomeer vaina ir tajaa,ka latviesha miiljaakais eediens ir otrs latvietis un mees NEGRIBAM sadarboties un uzbliezt kauko baudaamu!

Kam man to baudāmo?
No money - no interest. Plus, nepatiktu man būtu kāda paspārnē, kas mani komandē(it īpaši, ja tas ir nepieredzējis nūģis).

PS. Jā, es esmu idiots.
Back to top
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Sat Jan 07, 2006 11:04 pm    Post subject:

btw, ja rēķinam tā egoistiski par balvu 300 Ls, tad tas ir vien tāds sīkums, ņemot vērā, ka tika strādāts pusgadu pie spēles norīta līdz vakaram. ;P Nez, 300 Ls varētu nopelnīt strādājot tikdaudz divās nedēļās. Ja balva būtu 1000 Ls, tad wot tas būtu liels iemesls cīnīties par to. Ok, studenti dēļ 300 Ls tiešām ies un veidos to spēli pusgadu, bet neviens strādājoš pusgadu neveltīs smagu darbu spēles izveidei ar varbūtēju iespēju nopelnīt +/- 3 nedēļu algu.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Guest






PostPosted: Sat Jan 07, 2006 11:09 pm    Post subject:

Minimālā programmētāja alga ir 500ls, imho.
Pat students nestrādās pus-gadu for 300ls, ja nu vienīgi kā hobijs.
Back to top
fest



Joined: 07 Apr 2003
Posts: 187
Location: Madona

PostPosted: Sat Jan 07, 2006 11:32 pm    Post subject:

Guest, ko tad tu iesaki, lai mainītu šo situāciju?
Btw, nedomāju, ka kaut viens no šī gada Indago dalībniekiem piedalītos tikai un vienīgi naudas dēļ. IMHO piedalījās vairāku iemeslu dēļ:
Arrow Tas ir hobijs.
Arrow Tas nes publicitāti/slavu.
Arrow Arī 300 ls ir nauda ;D.[/list]
_________________
Signature for rent. Good as new.
4 lines max. 80 letters.
Ls 0,02/post
Back to top
View user's profile Send e-mail
Peacemaker



Joined: 04 Oct 2005
Posts: 31

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 1:36 am    Post subject:

Tas man atgādina vienu nesen lasītu rakstu...
Šo.
Quote:
One of the great things about being a tiny company is you can cater to the niche markets big companies forgot existed. I write old school, single-player role-playing games, the sort you could get in the '80s and '90s. Ultima, Baldur's Gate... that sort of thing. Others write simple puzzle games, or tactical wargames. I would recommend staying away from genres that already have lots of big companies working them (like first-person shooters or RTS games) unless you crave your utter destruction.
(..)
You're a lone person, with minimal resources, limited time, and probably not so much experience. Shoot for something that is fun and basically functional. That is already a huge job.

Kuru no pēdējo divu gadu Indago spēlēm būtu izdevies pārdot kaut vai dažos eksemplāros? Paradīzes Salu? Šaubos. Visdrīzākie kandidāti uz to, imho, ir The Cube. Paradoksāli, jā (ņemot vērā, ka pats nebiju īstā sajūsmā par to), bet visas pārējās spēles pieļāva vienu no, manā skatījumā, tipiskākajām (un lielākajām) "jauno geimdevu" kļūdām: mēģināja izveidot kaut ko iespaidīgu. Hack 'n' slash RPG var būt interesants un ar to var pelnīt arī neatkarīgie izstrādātāji - Fate veidotāji droši vien nežēlojas par peļņas trūkumu. Taču tai jābūt perfekti izstrādātai, gana glītai, ar vairākām īpatnējām fīčām, principā bezbug'ainai, jāveic laba reklāmas kampaņa... Imho, pārāk neticami Latvijas apstākļos. Elvman'a padarītais darbs ar Rod of Necropolis bija (ir) grandiozs, taču, lai tā kļūtu par labu spēli, ar kuru iespējams arī nopelnīt, ejams vēl ir ļoti tāls ceļš. Es, protams, ceru, ka motivācija turpināt strādāt saglabāsies arī pēc Indago (iirc, tu turpini to pilnveidot), taču diez vai var cerēt, ka RoN varēs reiz patstāvīgi pelnīt. New Star Soccer, piemēram, aizsākās kā ļoti vienkāršs projekts - kā geimplejiski, tā grafiski. Un tomēr veidotājs (jā, viņš strādā viens) ir nopelnījis krietni vairāk par tūkstoti. Oriģināla ideja, kas ir realizēta profesionāli un gandrīz ideāli. Lūk, ko es vēlētos redzēt Latvijas spēļu "industrijā" - nevis http://irrlicht.sourceforge.net/screenshots-projects.html.

Kāds tam visam sakars ar topiku? Da nezinu - pēdējās nedēļās esmu daudz spēlējis neatkarīgo izstrādātāju spēles un salīdzinājis ar Indago veikumiem. Mans secinājums ir tāds, ka galvenā problēma ir nevis motivācijā (vēlme gūt pieredzi, atzinību, Ls 300 - tas viss kopā, imho, ir pietiekams stimuls... vai vismaz būtu man) vai nespējā sadarboties - PLATH un Ogļracis, imho, bija labi paraugi "programmētājs+mākslinieks" sadarbībā - bet spēles fokusa trūkumā. Nav obligāti vajadzīga dokumentācija 100 lappušu apmērā, par ko runāja Konamis, bet vajag precīzu vīziju, kādu spēli vēlies taisīt. Imho, galvenā problēma šeit slēpjas faktā, ka pašam veidotājam ir grūti atiet nost no sava lolojuma un kritiski to aplūkot, pārliecinoties, vai ideja patiešām ir laba, spējīga ieinteresēt citus un dzīvotspējīga - galu galā, vai to būs interesanti spēlēt (tiesa, tā kā līdz šim no Indago projektiem tikai THEEP var (un arī ar zināmiem nosacījumiem) uzskatīt par pabeigtu spēli, tas var nešķist tik būtiski). Imho, lielisku gājienu veica Lynx, par geimpleja konsultantu piesaistot Eximo. Es gan precīzi nezinu, cik liela bija Eximo loma Jūras Vilku veidošanā, tomēr tas, ka abi veidotāji paši ir geimeri, bija jūtams JV geimplejā - un arī citi spēlētāji to attiecīgi novērtēja. Ne velti, lai arī pēc žūrijas vērtējuma JV atpalika kā tehniski, tā grafiski, tā kļuva par Latvijas spēlētāju iecienītāko Indago2005 spēli.

Ah, bet ir jau gauži vēls un es pats īsti nesaprotu, ko (un kāpēc) muldu. Bet tomēr muldu.
Back to top
View user's profile
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 6:55 am    Post subject:

Manuprāt kā PM teica (vai neteica, piemirsu jau), lielākā problēma, ka veidotājs uzņemas veidot spēli, kas nemaz viņam nav pa spēkam. Es daudz laprātīgāk spēlēju mazu, orģinālu, vienkāršu, interesantu spēlīti, nekā kādu neizdevušos gta klonu.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 11:03 am    Post subject:

Lieta taada ka vienataa jau taa gruuti uztaisiit patieshaam labu speeli, kur nu veel taadu ar kuru var labi nopelniit(nu var jau to izdariit bet nu..)
Bez tam shitaadi siicinjie projektinji ir celsh uz lielaaku kopiigu projektu, karo4 ar shitaadiem maziem projektiem tu trenneejies un kaadudien tu varbuut pat paraadiisi kaadai speelju kompaanijai savu projektu un vinji tevi pienjems darbaa.
Shitaadi konkursi ir nekas vairaak par apmaaciibu vai trenninju.
Back to top
View user's profile
loud



Joined: 01 Jan 2006
Posts: 38
Location: Latvia, Sigulda

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 3:32 pm    Post subject:

Quote:
Es daudz laprātīgāk spēlēju mazu, orģinālu, vienkāršu, interesantu spēlīti, nekā kādu neizdevušos gta klonu.


Nu, ar mazaam vienkaarshaam speeliiteem tu taalu netixi. Nenolieghsu gan arii to kad man no Indago 2005 vislabaak patika lofenes, nezinu varbuut ari taapec kad man kaa taa patik lidenes, varbuut arii citu iemslu deelj. Un kas buutu slikts mazam gta 2 klonam, vismaz to buutu interesanti paspeeleet ljoti daudziem cilveekiem, jo tas ietver gan racing, gan shouting, gan action, un veel kaut ko. Ir jaaskataas kura speleee patik gameriem un kura nee , tad jaaizveertee ko taisiit, ja shaus uz dullo, tad 70% projekts buus lielaa tuutaa...
_________________
Here I am
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Guest






PostPosted: Sun Jan 08, 2006 4:25 pm    Post subject:

loud wrote:
Quote:
Es daudz laprātīgāk spēlēju mazu, orģinālu, vienkāršu, interesantu spēlīti, nekā kādu neizdevušos gta klonu.


Nu, ar mazaam vienkaarshaam speeliiteem tu taalu netixi. Nenolieghsu gan arii to kad man no Indago 2005 vislabaak patika lofenes, nezinu varbuut ari taapec kad man kaa taa patik lidenes, varbuut arii citu iemslu deelj. Un kas buutu slikts mazam gta 2 klonam, vismaz to buutu interesanti paspeeleet ljoti daudziem cilveekiem, jo tas ietver gan racing, gan shouting, gan action, un veel kaut ko. Ir jaaskataas kura speleee patik gameriem un kura nee , tad jaaizveertee ko taisiit, ja shaus uz dullo, tad 70% projekts buus lielaa tuutaa...

Kā man patīk šitie mazie censoņi, kas pat nav geimu uztaisījuši, nemaz nerunājot, par kaut kādu naudu, bet zin, kur lielā nauda slēpjas. Kewl.

Nopelni ar "smirdīgu" gta 2 klonu(bāc, vispirms uztaisi:D) kaut santīmu(pārdošana par 1ls mazajam brālim neskaitās), tad atver muti un tu tiksi uzklausīts. Es saprotu, ka "dibenu laizīšana gamez.lv" teen publikai tev ir svēta lieta, tur tu tiksi uzņemts ar klaju "jes, kruta, vau".

Mazie, fun geimi ir tie, kas pelna un nav grūti uztaisāmi. (minējums)

Dīvaini, ka šajā topikā pārsvarā rosās cilvēki, kas paši neko nav uztaisījuši un nopelnījuši, bet māca, kur nauda meklējama. Izklausās pēc "bla, bla, bla". Gribētu dzirdēt viedokli no kāda, kas normālu naudiņu ar to pelna un ir pozicionēts iekš LV - lūk, to es uzklausītu. Pārējie var iet uz nezināma arhitekta mājiņu.

Atvainojos par izteicieniem. Wink
Back to top
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 5:13 pm    Post subject:

Guest: Varēji jau iztikt bez rupjībām.
Es vēlētos zināt, cik daudz ir tie cilvēki iekš LV, kas ir nopelnijuši ar spēļu veidošanu... manuprāt, maz lai neteiktu, ka neviens. Tātad, par spēļu biznesu drīkst izteikties tikai šie pāris (vai neviens) cilvēks, pareizi?

Un pa GTA klonu es biju domājis, kāda Gta3 klonu... tb, 3D un tml. Ok, 2D klonu vēl mēs varētu saveidot, ja labi pacenstos. Un iekšs LV tam būtu noiets, ja tāds tiktu izveidots. Piem, iebaro tur kaut 1/50 daļu Rīgas un to nopirks tā rajona iedzīvotāji lai tik redzētu savu māju spēlē. ;PP + ja kartes būtu internetā nopērkamas vēl, tad ticu, ka spēle gūtu ļoti plašu spēlētāju skaitu.

Btw, paldies load par Lofeņu atbalstīšanu. Jāatdzīst, ka beigu stadija ir neinteresantāka par sākuma stadiju. Vabū vajadzēs izlaist Lofeņu pirmās versijas, jo tur bija freeride, kur varēja pa īstam izbaudīt Lofeņu dziņa darbību. Nu ķipa, pats varēja mainīt spēles ātrumu, zemes tipu, zemes daudzumu, lidmašīnas modeļus un tml. Beigu variantā tas viss bija tāds... apgriezts un nesmuks. Esmu vīlies Lofeņu gala rezultātā.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
S1
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 31 Jul 2005
Posts: 219
Location: Jelgava

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 5:21 pm    Post subject:

Kur ir nauda? Tā apgrozās celtniecībā vai arī jābrauc uz Īriju, so, metam kompjus malā un rukājam Smile
Back to top
View user's profile Send e-mail
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 5:25 pm    Post subject:

Nu latvijaa ar speeleem tieshaam newar nopelniit.
3ls pa kastiiti + dc++ +ne paaraak laba speeles kvelitaate(saliidzinot ar aarzemju komerciaalajiem proj)=labaakajaa gadiijumaa 100 ls peljna.
Mans viedoklis.
Back to top
View user's profile
Dreamer



Joined: 08 Jan 2006
Posts: 70
Location: Riga

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 5:38 pm    Post subject:

Kursh teica ka speele jaapaardod Latvijaa? Paardot var arri ASV (viss ir nokaartojams jo speelju izdeveejiem po*** kuraa valstii taa speele taisiita - lai tikai pietiekami labi uztaisiita buutu!!!) - taads mans viedoklis Razz
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group