dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Indago2006 būs?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 8:41 pm    Post subject: Indago2006 būs?

Vai nebija tāds topics jau? Iespējams bija. Iespējams, kāds atbildēja. Bet joprojām nav skaidrs, vismaz man. Nu jau ir janvāris un 16.janvāris tuvojas vēja spārniem, taču joprojām nav skaidrības vai Indago2006 būs. Nav gluži tā, ka es tajā šausmīgi gribu piedalīties, vai citādi, bet gribās tomēr zināt, vai būs un kāds būs (noteikumi man ir aktuāli, patiesībā), kas mainījies. Kā tur īsti ir?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 8:58 pm    Post subject:

Varbuut pie reizes uzsaaksim taadu nelielu diskusiju par to, kaadas izmainjas cilveeki gribeetu redzeet konkursaa?

Man, piemeeram, gribeetos ieviest divus labojumus.

1. Par noteikumu:
Quote:
Aizliegts piedalīties ar jau gatavu vai iesāktu, pirms konkursa sākuma pasludināšanas tapušu/anonsētu produktu;

es domaaju, ka tas buutu jaamaina uz:
Quote:
Aizliegts piedalīties ar jau gatavu, pirms konkursa sākuma pasludināšanas tapušu produktu;

Taadaa veidaa ljaujot piedaliities arii vairaak kaa gadu un ne speciaali indago gatavotiem projektiem, kuri tomeer pabeigti ir attieciigajaa gadaa. Es domaaju juus piekritiisiet, ka tas konkursa kvalitaati nemainiis, vai arii tikai uzlabos.

2. Imho buutu jaamaina veerteeshanas sisteema - kas attiecas uz lietotaaju balsojumu. Manupraat, katrai speelei buutu jaaieliek vienkaarshi overall veerteejums, nevis jaaveertee peec ieprieksh noteiktiem kriteerijiem. Vismaz man radaas probleemas, veerteejot daudz dazaadu zanru speeles peec vienaadiem kriteerijiem, savukaart veerteejot ar vienu kopeejo atziimi, buutu vieglaak noraadiit, kura speele, manupraat, ir labaaka un pelniijusi uzvaru.

Nu tas taa, mani 0.02$, kaa modiigi teikt. Gribeetu dzirdeet juusu domas shajaa jautaajumaa.
Back to top
View user's profile Send e-mail
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 9:25 pm    Post subject:

Njaa vajadzeetu arii ilgaak toposhaam speeleem atljaut piedaliities, jo es ljoti shaubos ka vinjas buus ljoti sliktaakas par taam kuras tapushas nepilnu gadu.
Bet indago 06 vienkaarshi ir jaanotiek!
Ja nee kur tad es baaziishu savu sakodeejumu Smile (veel tikai pirms 4 dienaam saaku kodeet...)
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 9:44 pm    Post subject:

Kamaz: a kas notiek 16. janvārī?

Piekrītu abiem GiGa punktiem.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Peacemaker



Joined: 04 Oct 2005
Posts: 31

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 10:31 pm    Post subject:

Tas būs garš un lielākoties bezjēdzīgs teksts, tāpēc vispirms savu pamatvēlmi pateikšu kondensētā versijā: jācenšas radīt vide, kurā tiktu atbalstīta varbūt mazskaitlīgāku bet pabeigtāku projektu parādīšanās. Un tagad pāreju pie sviesta.

Nedrīkst aizmirst, ka pagājušā gada konkursā pie Indago uzdevumiem bija minēts: "Izveidot datorspēles demo versiju pēc komerciālu datorspēļu standartiem." T.i., netika prasīta pilna versija, bet spēlējams demo (tiesa, tā piebilde "pēc komerciālu datorspēļu standartiem" mani vēl aizvien mulsina: ja neskaita THEEP (un, ar dažiem iebildumiem, arī Pisli), nevienu iepriekšējo no divu iepriekšējo gadu spēlēm nevarētu noturēt par komerciālas spēles demo (arī THEEP par tādu varētu uzskatīt tikai gadījumā, ja 1990. gads jau nebūtu pagājis). Tieši tāpēc arī ir tas daudzkārt apspriestais punkts par iepriekšējas izstrādes/anonsēšanas aizliegumu: oriģinālais mērķis, ja nemaldos, ir bijis pārbaudīt, vai Latvijas geimdevi var gada laikā izstrādāt spēlējamu produktu, neraizējoties par īpašu sižeta dziļumu vai 200 līmeņu izveidi. Tiesa, tas, ka iepriekšējos divos konkursos pārliecinoši lielākā daļa projektu vairāk līdzinājās tech demo kā gatavas spēles demo versijai, imho, nozīmē, ka ir tomēr nepieciešamas kādas pārmaiņas (ja vien organizētāji nevēlas, lai Indago arī turpmāk paliek kā pusgatavu (drīzāk ceturtdaļgatavu) projektu kapsēta).

Tāpēc iesaku tuvoties atbrīvoties no sākotnējā mērķa (imho, ir pierādījies, ka gada laikā arī Latvijas geimdevi ir spējīgi izveidot spēles demo) un tuvoties IGF (Independent Games Festival) noteikumiem - galvenokārt šajā punktā:
Quote:
State of Development: All Entered Games must be in a "beta" state or better (i.e., Entered Games must be feature-complete). At least one (1) level of each Entered Game must be complete and fully playable.

Tulkojums
Izstrādes stadija: visām pieteiktajām spēlēm jābūt "beta" stadijā vai augstāk (t.i., pieteiktajām spēlēm jābūt pabeigtām iespēju ziņā). Vismaz vienam (1) katras pieteiktās spēles līmenim jābūt pabeigtam un pilnībā spēlējamam

Jā, es apzinos, ka tas nozīmētu strauju pieteikumu skaita samazinājumu - tāpēc, iespējams, varētu spēles vērtēt divās kategorijās "prebeta" un "beta+". Jebkurā gadījumā, man šķiet, izstrādājiem ir nepieciešams stimuls censties pilnībā vai daļēji pabeigt savu spēli, ko pašreizējie noteikumi neatbalsta (vēlreiz var pieminēt THEEP un, daļēji, Jūras Vilkus, kuri žūrijas vērtējumā...nebija gluži augstākajās vietās). Pie viena atceļot aizliegumu pieteikt iepriekš izstrādātas spēles (bet atstājot liegumu pieteikt iepriekš anonsētus produktus - tā ir godīgāk... kaut arī...), tas varētu samazināt izstrādātāju centienus uzsākt acīmredzami utopiskus projektus (lai arī man ir milzīga cieņa pret elvman paveikto ar RoN, man šķiet, ka viņa talants un degsme būtu labāk izmantojami realizējamākos projektos), vienlaikus sekmējot mazāku bet pabeigtāku spēļu parādīšanos konkursā.

Droši vien man var pārmest reālās Latvijas geimdeva situācijas nepārzināšanu un idealizēšanu, taču, godīgi sakot, es būtu krietni priecīgāks par diviem-trīs patiesi spēlējamiem projektiem gadā kā astoņiem tech demo. Ja, piemēram, "prebeta" apakškonkursa dalībniekiem (kurus atsevišķi vērtētu žūrija, piešķirot "Daudzsološākā projekta" balvu or smth) ļautu arī nākamajā gadā piedalīties "lielajā" konkursā, kur cīņa notiktu par galveno balvu, tas varētu palielināt izredzes, ka projekti vienkārši nenosprāgst.

Tiktāl par sapņiem. Tagad reālākas vēlmes:

1) izmainīt "vienkāršo līdzjutēju" vērtējumu sistēmu, mazāku īpatsvaru piešķirot grafikai, vairāk geimplejam un "vispārējam iespaidam" (vai tā tomēr ir oriģinalitāte? Go figure);

2) žūrijas vērtēšanas sistēmu paziņot pēc iespējas ātrāk, lai izstrādātāji zinātu, ar ko rēķināties;

3) censties par konkursu ieinteresēt arī krievvalodīgas Latvijas geimdevus (www.baltgames.lv ?);

4) nodrošināt hostingu dalībnieku projektiem - tas, ka tie ir jāmeklē pa visādiem rapidshare.de nerada īpaši labu iespaidu (ja hostings ir nodrošināts, bet paši dalībnieki to nav izmantojuši, atvainojos organizētājiem).
Back to top
View user's profile
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 11:13 pm    Post subject:

Un ja kaads veido piemeeram mmorpg vai mmofps vai kauko tamliidziigu tad kaa buutu ar servera hostosahnu uz veerteeshanas laiku?
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 11:59 pm    Post subject:

eXeM: Jūras Vilkti taču ir BBMMORPG un tiek hostēts uz gamez.lv servera tak.
Back to top
View user's profile Send e-mail
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Sat Jan 14, 2006 11:22 am    Post subject:

Nee nu tas bija domaats taa mmorpg 3d vai 2d tjip mu wow vai everquest.
Tamliidziigaam kaa jv ir maxzliet savadaax serveroshanas princips cik es zinu


Last edited by eXeM on Sat Jan 14, 2006 11:30 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Sat Jan 14, 2006 11:28 am    Post subject:

nu tu nonaac vispirms liidz tam briidim kad ir ko veerteet - un tad parunaajies ar cilveekiem par hostingu. domaaju ka kaads jau varees paliidzeet. varbuut es varbuut kaads cits.
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Sat Jan 14, 2006 11:31 am    Post subject:

Nee es nerunaaju pa sevi es taa vispaariigi. gribeejaas zinaat.
Es veel neesu tik labs programmeetaajs lai teemeetu uz mmo
Back to top
View user's profile
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Sat Jan 14, 2006 11:36 am    Post subject:

nu es domaaju ka atsauciigu cilveeku labam projektam vienmeer var atrast.
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Sat Jan 14, 2006 11:43 am    Post subject:

Manuprāt PM, kaut arī izcili gari, bet tomēr tīri precīzi aprakstija, kāds varētu būt Indago.
Btw, hostings tika dots. Danke Hobitam. Par manu hostingu gan jāsaka paldies Mis.

Tātad, es daļēji vēlētos piekrist par Tech Demo neveidošanu, bet gan Beta veida spēlēm.
1) Teiksim tā... ja ir tech demo, tad izveidot 1 līmeni jau nu varēja izveidot spēlējamu.
2) Šķiet, īsti neviena spēle nebija ne beta ne tech demo.
- THEEP radija jau gatavas spēles iespaidu.
- JV radija steidzošas spēles iespaidu, kur netika izlīdzināta ekonomika.
- RoN radija "ka tik ir" spēles iespaidu. T.i, ka būtu kaut kas spēlējams. Pats dzinis vienkārši kārās un gļukoja uz nebēdu, bet pati spēle bija spēlējama. Manuprāt, tieši tādēļ tā ieguva pirmo vietu.
- PLATH vairāk izstijās pēc grafiķa izpausmēm aktīvā spēles vidē, jo pats spēles dzinis šķita ļoti nestabils.
- Lofenes jāatdzīst, ka bija vairāk kā tech demo. Katra misija bija ļoti īsa un galvenais trumpis bija likts tieši uz mainīgo fonu, tātad - dziņa darbību.

Un par utopiskiem projektiem - pilnīgi piekrītu. Cilvēkiem ir jāiebrauc, ka nevajag apņemties par daudz. Katram mums tomēr ir tikai 10smit pirksti un pāris miļjardi neironu galvā.

sorry, par neskaidro druku... man bija smaga nakts...
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
fest



Joined: 07 Apr 2003
Posts: 187
Location: Madona

PostPosted: Sat Jan 14, 2006 11:51 am    Post subject:

ar to nu tev būtu jāgriežas pie gamez.lv
Ak, jā, papriekšu jāuztaisa.
Diablo II laikam taisīja 30 cilvēki 4 gadus (vai 40 cilvēki 3 gadus).
Ja tu esi programmēt iemācījies pirms 4 dienām- pat nesapņo par MMORPG.
_________________
Signature for rent. Good as new.
4 lines max. 80 letters.
Ls 0,02/post
Back to top
View user's profile Send e-mail
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Sat Jan 14, 2006 12:09 pm    Post subject:

Es jau mineeju kas es veel esu pa stulbu lai veidotu kaadu no mmo zhanra speeleem.
Bet parastu rpg gan es centiishos izveidot

P.S
Es pirms 4 dienaam saaku irrlicht apguut nevis programmeet.
man jau ir maza pieredze veidojo rpg(AI visu izjauca Smile) taa ka ja es iemaaciishos irrlicht pa 3 ned tad es kauko meeegjinaashu uzcept...
Back to top
View user's profile
Christfuck
Guest





PostPosted: Tue Jan 24, 2006 11:01 am    Post subject:

Piekriitu, ka noteikumi ir jamaina, to jau esmu teicis, ka ir noteikumi Indago, kas kavee speelu industrijas attistishanos, jo pagaidaam Indago ir vieniigais realais veids, ka iznest savu speli sauliite. Pats ari taisu speeli ir 15 cilveku komanda, bet ja te kaads ir 3D, vai ipashi 2D artist zinojat, Exem jau atteicaas no mana piedavajuma, bet varbut ir veel kaads, kas gribeetu piedalities demo veidoshana.
Man arii nomoka jautajums vai Indago buus, jo ja shogad nenotiek es eju noshauties, jo esmu milziigu darbu ieguldijis!!!!
Back to top
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group