dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Kāpēc latvieši atpaliek?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 7:14 pm    Post subject: Kāpēc latvieši atpaliek?

Vakar "Игромания" žurnālā izlasīju, ka kaut kāda maza lietuviešu kompānija taisa savu 3d RTS. Spēle saucās PSI: Syberian Conflict un to izstrādā Wireframe Dreams. Nolēmu apskatīties vai patiešām tā ir patiesība, iegāju un tūlīt pat ieraudzīju jau pazīstamo latvieš-veidīgo-lietuviešu valodu. Jā viņi taisa savu spēli, un viņi pat ir piedalījušies E3 2005. Mani atkal pārņēma dusmas! Tie lietuvieši vienmēr kaut kā apsteidz mūs, nu jau arī game devā Crying or Very sad. Tātad jautājums ar ko mēs atšķiramies no savie kaimiņiem, vai mums nav talantu - ir, vai visiem ir līkas rokas - nav, tad kāpēc mums vēl nav neviena komerciāla spēļu projekta? Ļoti žēl ... Sad
Nezinu varbūt ir jāpriecājās ka vismaz Baltijā arī top kaut kādas spēles, tikai žēl ka ne pie mums Latvijā!

Wireframe Dreams mājaslapa: http://www.wireframedreams.com/
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 7:33 pm    Post subject:

Nu lietuviešiem savulaik tapa arī wannabe fallouts un vēl citi neskaitāmi gamedev brīnumi.

Nervozēšanai nav pamata -- tepat pie mums tās lietas tomēr sāk notikties pamazām un drīz jau būs taustāmi rezultāti. Var vienīgi to izmantot kā stimulu, lai paši saņemtos, bet citādi -- tikpat labi tāda firmiņa varēja uzrasties Latvijā.

Bez tam, neaizmirsīsim 321 (vai 123) studiju, kas kaut kādā tur konkursā kaut kad pasaulē ieguva godalgotu vietu ar savu spēli, Latvijā viņi pazīstami ar "Magu un Niku", "Elektru" - pilntiesīgiem, savdabīgiem kvestiem. Arī naudu jamie ar to nopelnīja kaut kādu --Latvenergo/valsts pasūtījums nav joka lieta.

Tāpat arī latvijā jau kādu laiku tiek izstrādātas konsoļu spēles un šādi tādi brīnumi aizgājuši uz Krieviju.

Vārdsakot, kaut kas kaut kur mums te apkārt Latvijā notiek. Satraukumam nav pamata -- var izrādīties, ka esam pat soli priekšā lietuviešiem.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 7:40 pm    Post subject:

Pasaulis neslikti izskataas !
====================
pat diezgan ljot
Back to top
View user's profile
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 9:16 pm    Post subject:

Jā šonakt panakti gribu atstāt vilkties tās demo versiju sver ~450Mb. Jāpatestē tas brīnums!
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Peacemaker



Joined: 04 Oct 2005
Posts: 31

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 9:34 pm    Post subject:

Neaizmirsīsim, ka arī eesti poisiem ir sava softu izstrādes kompānija Bluemoon Interactive (Linki: Pirmais un Otrais), kas nodarbojas arī ar spēļu veidošanu.

Nedaudz parakņājoties pa neta dzīlēm, uzgāju ŠO interesanto materiālu. Tiesa, tas ir tikai reģistrētajiem lietotājiem, bet nosaukums ir intriģējošs: "The State of Game Development in Eastern Europe" (Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Slovakia, Slovenia ...)
Back to top
View user's profile
Lāčblēdis



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 113

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 11:45 pm    Post subject:

Vispār jau Netgames pirms kādiem diviem mēnešiem izlika "Sibīrijas Konflikta" demonstrācijas versiju nopumpēšanai.
Futūristiskas Sarkanās armijas cīņa pret citplatnētiešu iebrucējiem. Man visvairāk patika parastie sarkanarmieši ķīmiskās aizsardzības tērpos un gāzmaskās, diemžēl viņi ir pārāk vārgi un galvenā cīņa notiek ar bruņutehnikas palīdzību.
Back to top
View user's profile
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 12:01 am    Post subject:

Tam "Sibīrijas Konfliktam" ir ellīgi laba grafika! Nu ņemot vērā ka tas ir leišu mazbudžeta projekts!
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Lāčblēdis



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 113

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 5:56 pm    Post subject:

Kāds tad ir viņu budžets?
Back to top
View user's profile
anggelus



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 383
Location: Rīga (LV)

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 5:57 pm    Post subject:

Man gan māc šaubas, ka tas ir mazbudžeta projekts Wink
_________________
No comprendo lo que dice.
Back to top
View user's profile Send e-mail
eXeM



Joined: 22 Mar 2005
Posts: 155
Location: Ape

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 6:02 pm    Post subject:

Nu lab vinji muus apsteidz kautvai ar to ka vinjiem vispaar ir budzhets kaukaads Very Happy
Back to top
View user's profile
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 7:31 pm    Post subject:

Peacemaker wrote:
... uzgāju ŠO interesanto materiālu. Tiesa, tas ir tikai reģistrētajiem lietotājiem...


var izktikt bez regjistraacijas - vajaga JS atsleegt
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 9:50 pm    Post subject:

Es palasīju to materiālu gamasutrā un tur konkrēti par Latviju nekas nebija teikts vnk ka potenciāls ir Eastern Europe reģionam. Daudz dažādu grafiku un tabulu, un nav jau arī brīnums ka aizmigu pusceļā lasot to! Laughing

A runājot par budžetu es piekrītu - galvenais, ka vispār ir komanda, ir telpas, ir panākumi. Bļin un galu galā viņi ir piedalījušies E3. Es atdotu visu, lai tik tur nokļūtu kā gamedevs un tā man nevajadzētu stāvēt garajās rindās... Wink Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
dev



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 206
Location: Latvija

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 12:16 pm    Post subject:

Mani draugi nesen ciemojaas Lietuvas universitaatee - devaas kaa Latvijas universitaates paarstaavji iepeetiit kaa iet Lietuvieshiem.
Secinaajums bija viens - Lietuvaa IT sfeera ir daudz augstaakaa liimenii kaa Latvijaa. Tur ir daudz daudz vairaak IT studenti, daudz daudz augstaaks liimenis un daudz labaaki apstaaklji. Vinjiem pat ir officiaali kursi kas ir saistiiti ar GameDev un liels komjunitijs pashaa universitaatee ar cilveekiem kas regulaari sanaak un spriezh/demonstree ar citiem gamedev lietas.

.. un nesakiet ka latvijaa nekas nenotiek - kapeec visi aizmirst vislaik to pashu CTXM. Un vinji taisa ne tikai konsoleem speeles, bet arii PC.
Back to top
View user's profile Visit poster's website MSN Messenger
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 3:03 pm    Post subject:

Es runāju par reāliem *gangsta* proektiem, kā sibīrijas konflikts nevis tur par kaut kādām flash spēlītēm tas nav nopietni ar to lielu piķi un slavu nenopelnīsi. Arī tas Latvenergo kvests, nu labi tā ir spēle bet ne tas līmenis! Crying or Very sad

Un vispār es vienkārši nevaru saprast ar ko Latvieši ir sliktāki par Lietuviešiem - dzīvodami tepat kaimiņos. Kāda ir starpība, kas viņi gudrāki tur ir? Šķiet ka nē! Tad kāpēc mums vēl nav tādu panākumu IT sfērā un konkrēti gameDevā? Sad Question
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 3:32 pm    Post subject:

Atskiriiba ir tur, ka latvieshi neko negrib dariit.
Puspajokam varu pateikt - Ja juus man paliidzeetu, kazi mees parspeetu tos leishus un tiktu uz to pashu E3.
Bet diemzheel te atrodas tikai dazhi, kas gatavi man paliidzeet.
Protams, vajag naudu tam visam, bet noleemu, ka uz doto briidi shis buus bezbudgeta demo.
Ja lietas ies uz priekshu (pagaidam viss notiek peec plaana), tad neredzu probleemas piedaliities tai pashaa E3.
Jautaajums gan - cik tad maksaa deviem tikt uz E3, pa velti tur nelaizh.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group