dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Vai kaads zin???
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Grafikas programmēšana un teorija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: Tue Oct 07, 2003 7:47 pm    Post subject: Vai kaads zin???

Es gribeetu zinaat no kaadas programee6anas valodas vajadzeetu saakt maacities programee6anu.(Jo pats vispaar neko nejedzu programee6anaa) un kur var taas noka4aaat ???
Back to top
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Oct 09, 2003 8:44 pm    Post subject:

Manupraat vajag saakt maaciities to, kuraa plaano arii taalaak dariities - es iesaku C++, laps free-ware kompilators ir Bloodsheds Dev-C++
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
oasis
Guest





PostPosted: Sun Oct 26, 2003 8:18 am    Post subject:

vai delphi ir arii lloti pateiciigs gaamju programmeeshanai
Back to top
nezinitis
Guest





PostPosted: Fri Dec 17, 2004 1:46 pm    Post subject: kur lai dabuu

kur es varu dabut dzini prieksh delfiem (vai paskala) Question
Back to top
zutiic
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 12 Jan 2004
Posts: 140
Location: Rīga

PostPosted: Mon Dec 20, 2004 11:39 am    Post subject:

blood-warrior: saakt maaciities iesaku no visual basic vai kauch prastaa basic - tas i tas no kaa visi(?) saak.

neziniitim: apsties http://www.devmaster.net/engines/ <== tur i lloti daudz i komerciaali, i nekomerciaali, ar/bez sourceem dzinji dazaadaam progr. valodaam.
Back to top
View user's profile Send e-mail
WhiteShadow



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 26
Location: Valmiera

PostPosted: Mon Dec 20, 2004 1:47 pm    Post subject:

Ja gribi saakt ar Delphi - try GLScene (www.glscene.org)
_________________
Black holes are where God divided by zero.
Back to top
View user's profile Send e-mail
PAnzers



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 10

PostPosted: Sun Dec 26, 2004 7:16 pm    Post subject:

vai ar Pascal vareetu dzini uztaisīt? vai arī prieksh speelju programmēšanas labāk ir C++
Back to top
View user's profile
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sun Dec 26, 2004 7:24 pm    Post subject:

Nu, skatoties, ko tu domaa ar pascal... galvenais dabuu jeedziigu kompilatoru, kas atbalsta pietiekami vajadziigaas biblenes un buus oki. Laikam kaut kaadu Delphi jaunaako? Kuru tieshi, lai labaak pasaka kaads cits, jo pats ar pascal nenjemos, un kaa te lietas apgrozaas nezinu.

Bet kad runa iet par nopietnaam speeleem - ne velti vismaz 90% (iisteniibaa, noteikti jau vairaak) no komerciaalaam speeleem taisiitas uz C++. Tikai, lai taa kaartiigi izjustu C++ dotaas priekshrociibas, buus kaads laicinshs jaapamaacaas, bet, saakt, ja gribi, vari no kaadas citas valodas. Kaut gan, kaa jau ieprieksh teicu, manupraat labaak saakt no taas valodas, kuru domaa izmantot galaa.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
PAnzers



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 10

PostPosted: Sun Dec 26, 2004 8:57 pm    Post subject:

Gribētos jau sākt ar C++ un ar to arī turpināt. A Dev-C++ ir normāls kompilators? Apskatījos, pat Latviešu valoda ir. GiGa, kā noprotu tu kaut ko saproti no C++? Varbūt vari ieteikt kaadu turtoriāli, priekš iesācēja.
Back to top
View user's profile
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sun Dec 26, 2004 9:35 pm    Post subject:

Nu Dev-C++ ir IDE nevis kompilators (nu tjip IDE = interfeiss visam - kompilatoram, debugeram, linkerim utt), kas izmanto Mingw kompilatoru, kas itkaa ir labs, varbuut ir kaut kaadi miinusi saliidzinot ar kaut kaadu jaunaako .NET, bet, hey, Dev-C++ vismaz ir pieejams par briivu oficiaali Smile un man peedeejaa laikaa patiik dariit lietas legaali. Kas man Dev-C++ nepatiik - tas ir tieshi debugers. Microsoftam tas protams ir labaaks, laigan izdziivot var.

Kopsummaa un vienkaarshaa valodaa - Dev-C++ nav ne vainas, varbuut, kad kljuusi advanceetaaks, izjutiisi taa miinusus, bet varbuut liidz tam tie buus izlaboti Smile Pats izmantoju Dev-C++ un vieniigais, ko vareetu veeleeties ir mazliet vairaak debugoshanas iespeeju un lai dazreiz call stackaa neraadiitu visaadus suudus :)

Par tutoriaaljiem iesaaceejiem: http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/ - shitas manupraat ir onlainaa vislabaakais pieejamais, bet saproti, ka viss, tas kas tur rakstiits tev nav jaaizprot uzreiz, ej paleenaam uz priekshu un nesasteidz, izproti vienu lietu, pirms kjeries pie naakamaas. Piemeeram es kaadus gadus 1-2 zinaaju tikai to, kas attiecaas uz pirmajaam 3 nodaljaam, un programmeeju mazas DOSiskas speeliites (prieksh taa gan Dev-C++ nederees...), un tikai, kad jutos ar to pilniibaa uz 'tu', tad kjeeros kaut kam citam klaat. Laigan tad es maaciijos kaadaa 5-6 klasee un Tev ieteiktu tam aatraak tikt paari Smile Bet atceries, ka ja rodas kaadas neskaidriibas Tu vienmeer vari prasiit te, tas ir tieshi, kas shim forumam pietruukst - kaads, kursh biezi uzdotu jautaajumus par to, ko vins paslaik apguust Smile Protams ljoti pozitiiva lieta buutu kaada graamata, kur autors visas taas lietas izskaidrotu pamatiigaak, un pavisam kruti buutu kaads cilveeks, kuram personiigi (aci pret aci) var paprasiit nesaprotamaas lietas, bet nu tas ne katram diemzeel pieejams...

Veelu veiksmi shito te lietinju apguushanaa, un galvenais, atceries, ka kompis neko nedariis tavaa vietaa - tava programma dariis tieshi to ko tu liksi, rindinju pa rinjinjai Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Dec 27, 2004 12:20 am    Post subject:

Nuuu..mazas dosiskas speeliites? Kaapeec lai Dev-Cpp to nevareetu?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Mon Dec 27, 2004 12:48 am    Post subject:

Nu kaa var Dev-C++ nokompileet progu, kura var iedarbinaat 13h modi, vai vispaar izsaukt kaadu interrupt'u? Vismaz es nezinu, kaa to izdariit.... un kaadu tad veel var grafisko modi iesleegt ar Dev-C++ ? Txt based speeliites ilgi taisot apniik Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Dec 27, 2004 2:35 am    Post subject:

Ahh, taadaa zinjaa. Nu jaa. Es vnk samulsu, kaapeec gan nevareetu mazus konsoles gaamuciishus textgrafikaa:).
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Dec 27, 2004 1:40 pm    Post subject:

GiGa wrote:
Nu kaa var Dev-C++ nokompileet progu, kura var iedarbinaat 13h modi, vai vispaar izsaukt kaadu interrupt'u? Vismaz es nezinu, kaa to izdariit.... un kaadu tad veel var grafisko modi iesleegt ar Dev-C++ ? Txt based speeliites ilgi taisot apniik ;)

Dev-C++ defaultā izmanto MinGW (GCC) kompilētāju, kas paredzēts programmu veidošanai Win32 videi. Turpretī, ja tam pieslēgtu DJGPP (arī GCC), kas paredzēts tieši 32-bitu DOS vides programmu veidošanai, tad tur to 13h modi varētu dabūt diezgan viegli ;)
Back to top
View user's profile Send e-mail
C++



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 49
Location: Sigulda

PostPosted: Sat Mar 05, 2005 3:49 pm    Post subject:

Nu piemēram transport tycoon vai tetri var uzbliest ar Dev-C++ ??? Question
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Grafikas programmēšana un teorija All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group